Joskus täydellinen nautinto löytyy kokeilemalla eri vaihtoehtoja – ja kun puhutaan Marc Dorcelin laadukkaista leluista, tarjolla on kaikkea tyylikkäästä wandista intensiiviseen rabbit-vibraattoriin. Testasin seitsemän lupaavinta tuotetta ja luvassa on rehellistä analyysiä: mitkä veivät nautinnon uusiin korkeuksiin ja mitkä jättivät kaipaamaan enemmän?
# | Nimi | Parhaimmillaan | ⭐ | Hinta |
---|---|---|---|---|
1 | Marc Dorcel Medium Anustappi Kuulalla | Aloittelijoille | 3.8 | Hae hinta |
2 | Marc Dorcel Wanderful Ladattava Magic Wand | Paras matkamalli | 4.3 | Hae hinta |
3 | Marc Dorcel Kauko-ohjattava Värisevä Geishakuulasetti | Monipuolinen ja tehokas | 4.5 | Hae hinta |
4 | Marc Dorcel Power Clit Värisevä Penisrengas | Kokeilunhaluisille pareille | 3.8 | Hae hinta |
5 | Marc Dorcel Furious Rabbit 2.0 | Kaksitoiminen nautinnon tuoja | 4.3 | Hae hinta |
6 | Marc Dorcel Secret Clit Smart Voice Vibraattori | Paras pariskunnille | 4.3 | Hae hinta |
7 | Marc Dorcel Double Oo Masturbaattori | Monipuolinen mutta ei täydellinen | 3.8 | Hae hinta |
—
Marc Dorcel Medium Anustappi Kuulalla
**3.8/5 – Hyvä valinta aloittelijoille**
Marc Dorcel Medium Anustappi Kuulalla on mielenkiintoinen lisä anaalilelujen maailmaan. Sen sisällä liikkuva kuula tuo mukanaan kevyttä, mutta lisästimulaatiota tuovaa värähtelyä, mikä voi olla mukava lisä niille, jotka hakevat jotakin tavallista anustappia eloisampaa.
Kooltaan (3,2 cm halkaisija, 7,2 cm pituus) tämä sopii erinomaisesti aloittelijoille tai niille, jotka haluavat kevyempää stimulaatiota. Ensimmäinen fiilikseni tapin kanssa oli positiivinen – silikoni tuntui laadukkaalta, ja muotoilu oli hyvin mietitty. Kapea kaula auttaa pysymään paikallaan ilman, että se tuntuu liian painostavalta, mutta juuri tähän liittyy myös yksi ongelma: stopperi on melko pienehkö, joten pidempään käytettynä tämä saattaa aiheuttaa pientä huolta siitä, kuinka varmasti tappi pysyy hallinnassa.
Yksi mielenkiintoinen kokemus tämän kanssa oli päivittäisessä käytössä – koska kuula liikkuu liikkeiden mukana, saattaa arkisemmissa tilanteissa, kuten kävellessä, tuntea kevyttä värähtelyä. Tämä voi olla joko nautinnollinen lisä tai hieman ärsyttävää riippuen omista mieltymyksistä. Joidenkin mielestä kuulan sisällä pitämä ääni voi myös olla hivenen häiritsevä, etenkin jos toivoo mahdollisimman huomaamatonta kokemusta.
Kaiken kaikkiaan tämä on hyvä vaihtoehto aloitteleville käyttäjille tai niille, jotka haluavat kokeilla jotain erilaista perinteisiin anustappeihin verrattuna. Jos kuitenkin etsii jotain todella voimakasta stimulaatiota tai erityisen varmaa muotoilua, saattaa olla parempi katsoa toisaalle.
Plussat:
- Silikoni tuntuu miellyttävältä ja laadukkaalta
- Kompakti koko aloittelijoille sopiva
- Liikkuva kuula tuo ekstra-stimulaatiota
- Pysyy hyvin paikallaan
Miinukset:
- Stopperi voisi olla suurempi turvallisuuden takaamiseksi
- Kuula pitää pientä ääntä, mikä voi häiritä joitakin käyttäjiä
- Ei välttämättä tarjoa riittävästi stimulaatiota kokeneemmille käyttäjille
Marc Dorcel Wanderful Ladattava Magic Wand
**4.3 – Tehokas ja kompakti (paras matkamalli)**
Marc Dorcel Wanderful Ladattava Magic Wand on ehdottomasti nappivalinta niille, jotka haluavat tehokasta värinää pienemmässä paketissa. Tämä vain 20 cm pituinen sauva ei ehkä ole markkinoiden massiivisin, mutta kokoonsa nähden se tarjoaa yllättävän intensiivisiä värinöitä. Itse olen ollut skeptinen pienempien wandejen suhteen, mutta tämä laite yllätti voimakkuudellaan.
Yksi suurimmista eduista on sen kahdeksan nopeutta ja 10 erilaista värinätilaa – vaihtoehtoja siis riittää, vaikka olen itse taipuvainen jumittumaan yhteen tai kahteen hyväksi todettuun asetukseen. Joustava ja pehmeä silikonipää tuntuu miellyttävältä iholla ja antaa liikkumavaraa eri kulmien kokeiluun.
Sauvan kompakti koko tekee siitä helpon ottaa mukaan reissuun, ja USB-ladattavuus on aina plussaa. Vesitiiviys on mukava lisä, jos haluaa kokeilla sitä suihkussa tai kylvyssä. Käyttömukavuus on hyvä, mutta ON-painikkeen sijoittelu voisi olla hieman intuitiivisempi, sillä pimeässä sitä saa hetken hapuilla.
Ainoa varsinainen miinus, jonka huomasin testikäytössä, on tärinän nopeuden puute korkeimmilla asetuksilla – se on voimakas, mutta ei aivan niin nopea kuin jotkut isot wand-mallit. Lisäksi sitä ei voi käyttää latauksen aikana, mikä voi olla harmillista, jos akku pääsee loppumaan kesken kaiken. Kaiken kaikkiaan kuitenkin loistava valinta, jos etsit voimakasta mutta kompaktia wandia!
Plussat:
- Tehokkaat värinät kokoonsa nähden
- Kompakti ja helposti mukana kulkeva
- Laaja valikoima eri värinöitä
- Joustava ja miellyttävä silikonipää
- USB-ladattava ja täysin vesitiivis
Miinukset:
- Ei toimi latauksen aikana
- Värinä voisi olla nopeampi korkeimmilla asetuksilla
- ON-painike ei ole helppo löytää pimeässä
Marc Dorcel Kauko-ohjattava Värisevä Geishakuulasetti
**4.5 – Monipuolinen ja tehokas valinta**
Marc Dorcelin kauko-ohjattava värisevä geishakuulasetti on yksi monipuolisimmista lantionpohjalihasten treenaamiseen tarkoitetuista seteistä, joita olen testannut. Ensituntumalta laadukas materiaali ja eri painoiset kuulat tekevät vaikutuksen. Olen aiemminkin käyttänyt geishakuulia, mutta tämä setti tarjoaa mahdollisuuden mukauttaa harjoitusta omien tarpeiden mukaan, kiitos vaihdettavien kuulien ja pidikkeiden.
Olen itse testannut tätä yksin ja kumppanin kanssa, ja molemmissa tilanteissa se on tuonut nautintoa. Vibraattorikuula on todella voimakastehoinen, jopa hieman liian intensiivinen täydellä teholla. Siksi suosittelen aloittamaan matalammilla asetuksilla ja kokeilemaan eri värinärytmejä ennen kuin päättää suosikkinsa. Kaukosäätimen käyttö tekee kokemuksesta hauskan ja mahdollistaa leikin myös julkisilla paikoilla, jos kaipaa jännitystä.
Käytössä muotoilu tuntuu miellyttävältä, ja varren ansiosta kuulat on helppo poistaa jälkikäteen. Pidikkeet ovat joustavat mutta napakat, joten ne pitävät kuulat paikoillaan ilman turhaa lipsumista. Puhdistaminen vaatii hieman vaivaa, koska kuulat pitää irrottaa silikonipidikkeestä erikseen, mutta se ei ole merkittävä ongelma.
Kaiken kaikkiaan tämä on loistava valinta sekä treenaamiseen että eroottiseen leikkiin. Vibraattorin voimakkuuden ansiosta se ei välttämättä ole herkkänahkaisille paras vaihtoehto, mutta vaihtelumahdollisuuksien myötä se sopii moneen makuun.
Plussat:
- Eri painoiset kuulat mahdollistavat asteittaisen harjoituksen.
- Vibraattorikuula tuo lisänautintoa.
- Kaukosäädin toimii hyvin ja on huomaamattoman näköinen.
- Laadukas ja kestävä materiaali.
- Soveltuu sekä lantionpohjan treeniin että nautinnolliseen käyttöön.
Miinukset:
- Voimakkaimmilla asetuksilla vibra voi olla liian intensiivinen.
- Puhdistus edellyttää osien irrottamista.
- Mukana tuleva CR2032-paristo ei ole ladattava, vaikka itse vibraattorikuula latautuu USB:n kautta.
Marc Dorcel Power Clit Värisevä Penisrengas
**3.8 – Hyvä mutta ei täydellinen**
Marc Dorcelin Power Clit -värisevä penisrengas on mielenkiintoinen yhdistelmä erektiota vahvistavaa puristusta ja klitoriksen lisästimulaatiota. Jouduin kuitenkin hieman säätämään sitä saadakseni kaiken potentiaalin irti – ja tämä tuntuu olevan yleinen kokemus käyttäjäarvostelujen perusteella.
Rengas itsessään on mukavan joustava, mutta tiukka tarpeeksi pitämään erektion napakkana. Sen silikonimateriaali tuntuu miellyttävältä, eikä se ärsytä ihoa. Paristokäyttöinen värinäyksikkö on sinänsä toimiva, mutta sen voimakkuus on enemmän kevyttä surinaa kuin voimakasta värähtelyä. Tämä sopii hyvin pariskunnille, jotka pitävät hienovaraisemmasta stimulaatiosta, mutta jos kaipaa oikein kunnon jytinää, tämä ei ole paras valinta.
Suurin haaste on stimuloivan pään sijainti. Jos osumatarkkuus on kohdillaan ja stimulaattori osuu klitorikseen, kokemus voi olla varsin miellyttävä. Mutta jos anatomia ei sovi täydellisesti yhteen renkaan kanssa, se voi osua väärään kohtaan tai jäädä kokonaan merkityksettömäksi. Kokeilin sitä eri asennoissa, ja totesin että esimerkiksi takaapäin se toimii huomattavasti paremmin kuin perinteisessä lähetyssaarnaaja-asennossa.
Paristoista vielä sen verran, että mukana tulevat LR41-paristot eivät tunnetusti ole kovin pitkäkestoisia. Jos virta loppuu kesken kaiken, fiilis voi kärsiä, joten kannattaa varautua varaparistoilla.
Jos et ole aiemmin kokeillut väriseviä penisrenkaita, tämä voi olla hyvä matalan kynnyksen vaihtoehto, mutta markkinoilta löytyy tehokkaampiakin malleja. Toisaalta, mikäli kaipaat erityisesti kevyttä, mutta lisästimulaatiota tuovaa lelua yhdessä käytettäväksi, tämä voi ajaa asiansa!
Plussat:
- Mukavan joustava ja sopivan tiukka
- Silikoni tuntuu hyvältä iholla
- Toimii hyvin tietyissä asennoissa
- Helppokäyttöinen
Miinukset:
- Värinä ei kovin voimakas
- Stimuloiva pää ei aina osu oikeaan kohtaan
- Lyhyt paristonkesto
- Ei parhaita materiaaleja pidempiaikaiseen käyttöön
Marc Dorcel Furious Rabbit 2.0 Ladattava Pyörivä Rabbit-vibraattori Helmillä
**4.3 – Kaksitoiminen nautinnon tuoja**
Marc Dorcel Furious Rabbit 2.0 on kunnianhimoinen rabbit-vibraattori, joka yhdistää useita stimulointitapoja. Itse olen kokeillut monia vastaavia leluja, ja tämä malli yllätti intensiteetillään – hyvässä ja pahassa.
Ensinnäkin, tämän vibraattorin design tuntuu eksklusiiviselta ja laadukkaalta. Musta silikoni on pehmeää ja miellyttävän tuntuista, ja itse laite on tarpeeksi jämäkkä ollakseen tehokas, mutta ei liian jäykkä mukavuuden kustannuksella.
Värinä- ja kiertomekanismi olivat tehokkaammat kuin odotin – sisällä pyörivät helmet tuovat täysin uudenlaista lisästimulaatiota, mikä voi olla joko taivaallista tai liian intensiivistä käyttäjästä riippuen. Muistan ensimmäisen testikerran: olin alkuun vähän epävarma, koska liikettä ja värinää oli niin paljon, mutta kun oikean asetuksen löysi, kokemus oli aivan eri tasolla.
Rabbit-korvat tekevät, mitä niiden pitääkin, ja ne osuvat hyvin kohdalleen (tosin anatomia vaikuttaa aina yksilöllisesti). Värinäasetuksia on sopivasti vaihtelunhaluisille, mutta joissain asetuksissa värinän voimakkuus olisi voinut olla vieläkin parempi, sillä verrattuna varren stimulointiin ne tuntuivat hieman kevyiltä.
Ladattavuus on aina plussaa, sillä patterioperaatiot ovat mennyttä maailmaa. 45 minuutin käyttöaika on ihan kelvollinen, mutta pidempää sessiota haluaville voisi olla kiva saada enemmänkin virtaa yhdellä latauksella.
Pidän vibraattorin pituudesta ja halkaisijasta – se ei ole liian suuri, mutta ei myöskään liian pieni, joten se sopii monelle käyttäjälle. Jos kuitenkin on vasta-alkaja rabbit-vibraattoreiden kanssa, tämä voi kuitenkin tuntua ensi alkuun hurjalta, sillä siinä tapahtuu paljon samaan aikaan.
Kaiken kaikkiaan Furious Rabbit 2.0 on tehokas ja monipuolinen vibraattori, joka tarjoaa syvää stimulaatiota. Se ei ole ehkä kaikkein hellävaraisin vaihtoehto, mutta jos rakastat voimakasta ja monitasoista nautintoa, tämä voi olla erinomainen valinta.
Plussat:
- Laadukas ja kauniisti muotoiltu
- Useita eri stimulaatiotapoja yhdessä
- Pyörivät helmet tuovat erilaista nautintoa
- Ladattava ja helppokäyttöinen
Miinukset:
- Voi olla liian voimakas herkemmille
- Käyttöaika voisi olla pidempi yhdellä latauksella
- Klitorisvibraatio olisi voinut olla vielä hieman voimakkaampi
Marc Dorcel Secret Clit Kauko-ohjattava Smart Voice Vibraattori
**Arvosana: 4.3/5 – Paras pariskunnille**
Marc Dorcel Secret Clit -kauko-ohjattava vibraattori oli hauska yllätys! Ensin mietin, että kuinka hyvin tuo puheohjaus voisi oikeasti toimia, mutta yllättävän hyvin se reagoi ääniin – erityisesti musiikin tahtiin. Tämä tekee siitä loistavan valinnan pariskunnille, jotka haluavat leikkiä yhdessä ja lisätä spontaaniutta makuuhuoneeseen – tai jopa julkisille paikoille, jos oikein rohkeaksi heittäytyy!
Vibraattorin muotoilu on oikein onnistunut: se asettuu hyvin ja pysyy paikallaan, joten sitä voi käyttää huomaamattomasti. Tuntuma on pehmeä ja miellyttävä, ja erityisesti lämmitystoiminto lisää nautintoa, sillä se tuntuu luonnollisemmalta kehon lämpöä matkivana. G-pisteelle ja klitorikselle tarkoitetut osat osuvat kohdilleen, mutta henkilöstä riippuen ulkoinen stimulaatio ei ehkä ole tarpeeksi voimakasta ilman lisäpainetta.
Kaukosäädin tekee käytöstä helppoa, mutta välillä yhteys pätkii, mikä voi olla turhauttavaa juuri kriittisellä hetkellä. Akunkesto on kelvollinen – tunnin verran hupia täydellä latauksella – mutta olisin toivonut pidempää käyttöaikaa intensiivisemmille sessioille.
Jos kaipaat vibraattoria, joka tuo pientä lisäjännitystä pariskunnan lelulaatikkoon ja mahdollistaa etäleikittelyn, tämä on ehdottomasti kokeilemisen arvoinen.
Plussat:
- Ääniohjaus toimii yllättävän hyvin ja tuo hauskan lisän
- Miellyttävä silikonipinta ja lämmitystoiminto lisää aistillisuutta
- G-piste- ja klitorisstimulaatio samanaikaisesti
- Pieni ja huomaamaton – voi käyttää myös julkisilla paikoilla
- Sopii hyvin pariskunnille ja etäleikkeihin
Miinukset:
- Kaukosäädin voi välillä pätkiä
- Akkukesto voisi olla pidempi
- Ulkoinen stimulaatio voisi olla voimakkaampaa joillekin käyttäjille
Marc Dorcel Double Oo Masturbaattori
**Arvosana: 3.8/5 – Monipuolinen, mutta ei täydellinen**
Marc Dorcel Double Oo Masturbaattori erottuu joukosta ainutlaatuisen kaksoisaukkoisen designinsa ansiosta. Tämä mahdollistaa vaihtelua saman session aikana, mikä on ehdottomasti plussaa. Lisäksi elastomeerimateriaali tekee siitä mukavan joustavan ja mukautuvan eri kokoisille käyttäjille – ainakin teoriassa.
Testissä tämä masturbointiholkki tuntui todella stimuloivalta. Sisäpinnan erilaiset kammioinnit ja tekstuurit tarjoavat mukavaa vaihtelua, ja erilaisten aukkojen käyttö tuo kiinnostavan lisän. Pidin erityisesti siitä, että sen puristettavuuden ansiosta sain säädeltyä tiukkuutta juuri sopivaksi. Kuitenkin yksi käyttäjäkokemus kerrallaan alkoi paljastua pieniä puutteita.
Ensimmäinen miinus on äänenvoimakkuus – tuote pitää yllättävän paljon ääntä käytössä. Ei ehkä ensimmäinen valinta, jos haet mahdollisimman hiljaista masturbointivälinettä. Lisäksi, vaikka masturbointiholkki onkin joustava, se ei ole ideaali paksummille käyttäjille. Muutaman käyttökerran jälkeen huomasin myös materiaalin alkavan menettää hieman kimmoisuuttaan, mikä herättää kysymyksiä sen pitkäikäisyydestä.
Kaiken kaikkiaan Double Oo on mielenkiintoinen ja hauska kokeilu, mutta en välttämättä sanoisi sitä pitkäaikaiseksi ykkössuosikiksi. Se on loistava niille, jotka haluavat vaihtelua ja pidemmälle menevää stimulaatiota, erityisesti jos eivät ole herkimpiä melulle tai liian tiukalle istuvuudelle.
Plussat:
- Kaksi erilaista aukkoa tuovat vaihtelua
- Joustava ja tuntuu aluksi laadukkaalta
- Itse säädettävä tiukkuus on hyvä ominaisuus
Miinukset:
- Pitää yllättävän paljon ääntä
- Ei sovi hyvin paksummille käyttäjille
- Materiaali ei välttämättä kestä pitkään